Expanze do zahraničí Úspěšný export jednoduše.

Export znamená, váš produkt, službu či nápad někde lokalizovat. To není jen překlad z češtiny, ale přizpůsobení se jinému prostředí, jiným právním a účetním pravidlům, zajištění certifikací, které v Česku neznáme. Pravidla se liší nejen v zemích, často i kantonech nebo spolkových zemích.

To vše je ale jen maličkost ve srovnání s tím, že je třeba přizpůsobit se odlišnému způsobu myšlení, jinému kulturnímu zázemí, zvyklostem, a bohužel, někdy vzít na vědomí i předsudky vůči nám.

Pro koho to je

Je to pro vás, pokud máte skvělý nápad, produkt nebo službu. Český trh jste již zpracovali a nevidíte další potenciály. Export vás láká a hledáte cestu, jak se „venku“ prosadit. Postupně, krok za krokem bez velkých rizik a bez zbytečných investic.

Mít velké vize a začít jednoduchým krokem

Krok za krokem, podle metody „Think big, start small“.

Pokud jste dočetli až sem a dále vás to zajímá, navrhuji

postup ve 3 krocích:

1

Sejdeme se a probereme šance vaší firmy a vašich produktů na zahraničních trzích. Zohledníme vaši branži, specifika zahraničních trhů a pobavíme se o vašich možnostech.

2
Export a expanze do zahraničí musí být postupná, aby minimalizovala rizika a přinesla co největší užitek.

Export může začít takhle.

Navrhnu vám pilotní projekt, který je ještě z hlediska investic nezávazný ale přesto dostatečně konkrétní k tomu, aby otestoval vaše možnosti. Možná to bude start přes nějaký zahraniční veletrh, možná pilotní akvizice a oslovení zahraničních B2B partnerů, kteří mohou vaše produkty/služby převzít. Nebo oslovení vzorku koncových zákazníků v zahraničí.

To závisí na vaší branži, na vašich cílových skupinách a vaší připravenosti. Rozhodně nám to poskytne dostatečné dobré podklady pro rozhodnutí, zda jdete do kroku 3.

3

Na základě výsledků 2. kroku domluvíme pilotní projekt, který bude zase konkrétnější a umožní vám trh otestovat ve větším rozsahu. Společně definujeme cíle a strategii, jak je dosáhnout. Po vašem souhlasu se pustíme do práce. Teprve pokud vše funguje k vaší spokojenosti v pilotním projektu, pustíme se do dalšího kroku. Tím je uskutečnění vaší velké vize.

Láká vás to? Neztrácejte čas a sjednejte si schůzku.

Využijte kontaktní formulář zde nebo volejte +420 773 871 718